April 11, 2017

Absconded Debtors

ABSCONDED DEBTORS

PUBLIC WARNING

alerted by

FIRST INTERNATIONAL DEBT COLLECTION

We are seeking the whereabouts of these people. Email us if you can assist:  enquiries@fidc.com.au

Kevin A’Court, Kevin John A’Court (YOB 1977) Gosnells WA 6110

Michelle Aberdeen, Michelle Annette Aberdeen, South Bunbury WA 6230

Samir Abraham, Samir Joseph Abraham,, Innaloo  WA 6018

Eva Aitken, Eva Lena Bouzy Aitken, North of Perth WA 6006

Assem Alameldin, Assem, Kathy Alameldin,  Houston, Texas 77450 USA

Adil Alsalmi,  Adil Abdulrhman Alsalmi (YOB 1984) Nedlands WA 6009

Samuel Anderson,  Corporate Services, Beverley Hills CA USA

Jacinta Austin, Jacinta Dawn Austin, Jasinta Austin,  Mandurah WA 6210

Ryan Vernon Sydney Arnett,  Ryan Arnett, Harrison Lane, Madeley WA 6065

Lucy Amoo (YOB 1987)  Huntingdale WA 6110

Abdullah Alenezi & Kahaled Alenezi of Kuwait

Hamad Alsaed of Kuwait

Roni Adrian, Roni Anak Adrian of KL Malaysia

Andreia Anthony, Andreia Manuela Anthony, (YOB 1982) Zapfhall, Cottesloe or Roleystone WA

Sasha Alexsander, aka Sasha Alexandra, (YOB 1968), Lavana Restaurant, Breakfast Point NSW 2137

Getachew Abay, Getachew Abera Abay, (YOB 1970) Nollamara WA 6061

Sami Adel, now in NSW or VIC, (YOB 1971)

Sam Ayoubi, Ghani (YOB 1977) ,Ayoubi Pty Ltd, WW. Atrium, Wentworth Point NSW 2127

Nat Agostino, Natale Agostino, (YOB 1948) Treasure Homes, Gosnells WA 6110

Graham Ahern, Graham John Ahern, (YOB 1963), Karratha WA 6714

Jafar Alsamahi, Jaafar Sabih Alsamahi, (YOB 1980), Iran or Malaga WA 6090

Sam Ayoubi, (YOB 1977), Carlton NSW 2218 or Kogarah NSW 2217

Luke Aumord (YOB 1986), Luke Michael O’Shaughnessy-Aumord, (orig name), Ballajura WA 6066

Cherie Anthony, Belmont WA 6104

Ahmed Alshuwaily, (YOB 1969) Beechboro WA 6063

 

B

Tegan Chanel Black, Tegan Black,  (YOB 1992) North Pinjarra, WA 6208

Peter Bacon, Peter Michael Bacon, (YOB: 1962), Warnbro or Pt Kennedy WA 6172

Adam Betts, Adam Mark Betts, (YOB 1975) Lils Mobile Mechanics Karratha WA 6714

Clinton Battye, Clinton Alan Battye, (YOB 1980) North Coogee WA 6160

David Brooks, David Charles Brooks, (YOB 1952) Henderson WA 6166

Marie Bruce, Maria Lee Bruce, (YOB 1967) Shanghai/Chinese Restnts, Albany WA 6330

Kevin Beale, Kevin Maia Beale, Parkerville WA 6081, Dig ‘N Lay. Bailiff seeking for summons

Iain Buchanan, Iain Campbell Buchanan (YOB 1974) Woodridge QLD 4114

Tanya Burgess, Tanya Kim Burgess (YOB 1969) Siesta Park WA 6280

Paul Butler, Paul Mervyn Butler (YOB 1961) Container/Freight business

Dwayne Boothman, Dwayne Ardell Boothman, (YOB 1973) pipe layer, Halls Head WA 6210

Linda Best, Linda Ann Best, (YOB 1982)  Gosnells WA 6110

Troy Byfield, Troy John Byfield, (YOB 1976) Ashby WA 6065

Sinan Bilel of New Guinea, Lae Yacht Club

Dean Brooks or Dean Thomas-John Brooks (YOB 1988), Dalyellup  WA 6230

Harpreet Bhangu & Manpreet Kaur Bhangu (YOB 1980) Dianella WA 6059

Vanessa Breeze, Vanessa Anne Breeze (YOB 1978)  Boulder WA 6432

Brendon Breeze, Brendon James Breeze (YOB 1973) Boulder WA 6432

Owen Baker, Owen Albourne Baker, (YOB 1960) East Vic Park/Cannington WA 6107

Tanya Brennan, Tanya Grace Brennan, (YOB 1982) Withers WA 6230 or Australind WA 6233

Desiree Basera, Desiree Tipuno Basera, (YOB 1979) Mandurah WA 6210

Gaurav Basnet, (YOB 1986), North Perth WA 6006

Chantelle Banks, Chantelle Pamela Banks (YOB: 1988), Morely WA 6062

Jackson Bray, Jackson Graeme Bray (YOB: 1986), Claremont WA 6010

Cinitta Babu (YOB 1977) Perth WA, Immigration scams. Report to Fair Trading asap.

Matthew Brock, Matthew John Brock, (YOB 1982) prev of Burswood WA 6100

Novello Byrnes, Novello Mary Byrnes (YOB 1963), ex Martin WA 6110

 

C

John Clarke, (YOB 1964) Fire Extinguisher Services, Gorokan NSW 2263

Joshua Cox, (YOB 1982) Boulder WA 6432

Kassandra Cole, Kassandra Lee Cole, (YOB 1986) Gosnells WA 6110

Stirling Cincotta, Sterling Vincent Cincotta, (YOB 1982) ‘Crisp’ Pitt St Sydney NSW 2000

Joe Cartright, Joseph Blair Cartright, Coastline Roofing, Applecross WA 6153

Bernadette Colot-Binnekamp, Bernadette Loetare Colot-Binnekamp, Kenwick WA

Kevin Czabotar, Kevin Patrick Czabotar (YOB 1975), Coolbellup WA 6163

Danielle Czabotar, Danielle Patricia Czabotar (YOB 1980), Coolbellup WA 6163

Jason Chapman, Jason Mark Chapman (YOB 1980), Coolbellup WA 6163

Naomi Chapman, Naomi Leigh Chapman (YOB 1983), Coolbellup WA 6163

Joe Champ, Joseph Matthew Champ (YOB 1982) South Hedland, Champ Solutions, possibly NSW 2151

Jijiu Cui (Bali bond scam) & Jingqiu Guo, Shenton Park WA 6008

Robert Cook prev of Toodyay Holiday Park WA 6566

Sandra Crisp, Sandra Ann Crisp (YOB 1970), Baldivis WA 6171

Cathie Cresswell, Cathie Jean Cresswell, (YOB 1975) Willetton WA 6155

Bibek Chaudlary, (YOB 1992), North Perth WA 6006

John Clarke, (YOB 1964) . Gorokan NSW 2263

Steven Chapman (YOB 1975) & Kylie Leeann Chapman (YOB 1979), Maddington WA 6109

Cinaug Consultants Perth,  (Cinitta Babu) Beware! Make contact with Department of Fair Trading

Dipesh Chopra (YOB 1980) Cafe operator, Harrisdale WA 6112

Danielle Cilidonio, (YOB 1990), cafe operator, Glenmore Park NSW 2745

Bill Cassells, William Arthur Cassells (YOB 1960) Morawa WA 6623

Kym Caust, Kym Leanne Caust (YOB 1967) Quinns Rock WA 6031

 

D

Balgojce Sokle Djoneski, aka Bill Doneski, (YOB 1954) Goldfinger Facility Management. Perth/Ardross WA 6153

Theresa Dalaya, Teresa Dalaya (YOB 1972) Tom Price WA 6751

Mark Daley, Mark David Daley, (YOB 1975), Helmsdale Loop, Butler WA 6036

Bo Donaldson, BoJoshua Allan Donaldson, (YOB 1985) Kewdale/Rivervale WA  6103

Mark Daley, Mark David Daley prev of 61A Helmsdale Loop, Butler WA 6036

Robert Done, Robert Anthony Done (YOB 1986) Bunbury region WA 6230

Amanda Dzelzitas, Amanda Jane Dzelzitas, but uses Amanda Bailey (YOB 1976) Bayswater WA 6053

Henry Dennison, Henry Arthur Dennison, (YOB: 1956), Broome WA 6714 or Australind 6233

Jon Donaldson, Jonathon Allen Donaldson (YOB 1983), Viveash WA 6056

Jim Dodds, James Winter Dodds (YOB 1964) Whitegum Valley WA 6162

 

Beth Escott, Beth Hannah Escott,  (YOB 1992) Meadow Springs WA 6210

Simon Edwards, Simon Ernest Edwards, (YOB 1985), High Wycombe WA 6057

Amelita Eral, (YOB 1969) aka Amelita Celesto,  Mirrabooka WA 6061 or Ellenbrook WA 6069

Tyla Jade Edwards, Tyla Edwards (DOB 1993) Balga/Girrahween  WA

Dan Evans, Daniel Timothy Evans of Dianella WA 6059

Sami Engu (YOB 1974) Doubleview WA 6018

 

F

Jennifer Fox, (YOB 1986) Millars Well WA 6714

Laurent Farci, (YOB 1984) VIC 3182 or Potts Point NSW 2011

Amanda Foskett, Amanda Lee Foskett, (YOB 1969) Mandy Foskett, Mt Claremont WA 6010

Dwayne Frusher, Dwayne Anthony Frusher, (YOB 1976)  Wundowie WA 6560

Jon Flynn, Jonathan Flynn, (YOB 1988) Perth region in Roofing & gutter trade, WA 6000

Lisa Fergerson, Lisa Anne Ferguson, (YOB 1974) Bedford WA or Alkimos WA 6038

Lloyd Fletcher, Lloyd Patrick Fletcher (YOB 1972), Lockridge WA 6054

 

Nigel Gade, Nigel Brian Gade (YOB 1969) Karrinyup WA 6018

Barry Grant, Barry William Grant, (YOB 1966) Deception Bay  QLD  4508

Ryan Gandy, Ryan Matthew Gandy, (YOB 1978) Rockingham Wa 6166

Rod Gulley, Rodney John Howard Gulley, (YOB 1972) Limestone worker

Travis Glover, Travis Owen Glover, electrician, New Auckland QLD 4680

Matt Grinham, Matthew Albert Grinham (YOB 1978) Port Kennedy WA 6172

Jingqiu Guo (villa bond rental scam in Bali villa) Shenton Park WA 6008

Nikola Graski, Nikola Johanna Graski of City Beach  WA  6015

Terry Gascoine, Terence Grant Gascoine (YOB 1969), Gelorup WA 6230

Robert Glasson-Wilesmith,  aka Robert Charles Wilesmith, (YOB 1955) Mandurah WA 6210

Mafuta Gode, Ballajura WA 6054

Douglas Griggs, Douglas Frederick Griggs (YOB 1971), Willetton WA 6155

Zhidong Gan (YOB 1976), Morley WA 6062

Franco George, (YOB: 1987), Broome WA 6714

Geraldine Gill, Geraldine Rose Gill (YOB 1965), Broome WA or Australind WA 6233

Annie Gondor, (YOB 1968), Liberia or Balga WA 6061

Rodney Gulley, Rodney John Howard Gulley, (YOB 1972), Tapping 6065 or Caramar WA 6031

Jamie Gough, Jamie Donald Gough, (YOB 1953) North Beach WA 6020

Victoria Green, Victoria Carol Green (YOB 1989) Atwell WA 6164

 

H

John Halford, of Beeliar  WA  6164

Rebecca Hannan, Rebecca Joyce Hannan, of Margaret River  WA 6285

Taryn Hatelie, of White Gum Valley WA 6162

Michael Hayter, Michael John Hayter, Kippa-Ring  QLD  4021

Terry Hogan, Terry William Hogan, Halls Head  WA 6210

Jody Horan, Two Rocks WA 6037

Hanim Hussain, High Wycombe WA 6057

Annelise Jessica Healey, Annelise Healey, 22 Lindsay St BundambaQLD 4304

Jean Cimantha Hartshorn, aka Jean Hartshorn, Scott St Bunbury WA 6230

Maxwell Raymond Healy & Alwyn Healy, Dual Cycle Air, Wangara WA 6055; Binddon WA 6502

Brendan Hancock, Brendan James Hancock, fencing contractor, WA or VIC

Renee Lesley Hyland, Renee Hyland, Watanobbi, NSW 2259

Ms Kim Honnor, Kim Louise Honnor, YOB 1986, Silver Sands, Mandurah WA 6210

Gregory Hobbs, Gregory John Hobbs, prev of 39 Oxford Court, MaidaVale WA 6157 (sought by bailiff)

Tyrone Helm, Tyrone Adrian Helm (from Zimbabwe) Sydney, Generosity Waters PL

Elle Holland, Elle Lesley Holland of Hillarys/Kallaroo WA, MediaHype; Bridal Options

Aaron Holmes prev of SA & Pt Hedland, and Alexander Heights WA

Tom Hartwig, Thomas George Hartwig of Herne Hill WA 6056

Angela Hill, Angela Claire Hill or Angela Downham prev of Nedlands  WA maybe in Karratha WA 6714

Jody Hunter, Jody Michelle Hunter, possibly Bassendean WA 6054

Juliana Hoad, Juliana Terese Hoad prev 7th Ave Maylands WA 6051

Amanda Holman, Amanda J Holman, Ballajura WA 6056

Emma Hutchinson, Emma-Rae Hutchinson, aka Emma McKeon, Mandurah or Falcon WA 6210

Grant Holman, Grant Damien Holman, Midland WA 6056

Gucci Huang, China, Smile Clean, Leeming WA 6149

Peter Hewitt, Peter Stirling Arthur Hewitt (YOB: 1985), Morely WA 6062

Heidi Herget, Heidi Herget-Lansdell, (YOB: 1964), Applecross WA 6153

Graham Harris, Wiluna Shire WA 6646

Natasha Hughes (Natasha Sara Hughes, hairdresser, Thornlie WA 6108

Chris Harris, Christopher Murray Harris (YOB 1984), Southlakes WA 6164

Dave Hall, David George Hall (YOB 1949) Bonython ACT 2905

Shaun Haynes, Shaun William Haynes (YOB 1991) Belmont WA 6104

 

Adam Isitt  Silver Sands WA

Jaurigue Ivy,  Euro RSCG Singapore 089762

Shaun Izon & Tracy Izon of Dalyellup  WA  6230

Robert Ireland, Robert William Ireland, (YOB 1970) Dudley Park WA 6210

R 6210

Narelle Jaeger, (now Narelle Whelan) was in Perth now possibly Tasmania

Ryan John Jarvis, Ryan Jarvis, Karrakup WA 6122

Shane Ray Joseph Jeffrey, Shane Jeffrey, Balga  WA 6061

Darren James, Burns Beach WA 6028

Simon Jones, and Darren Fieldbrook, Perth WA 6000

John Jovanovic, car detailer, Ballard Mews, Success WA 6164

Somay-Yaa Julius, aka Maya Julius, ex Breaksea Dve, North Coogee WA 6160

Sally Johnson, Sally-Anne Johnson, Roebourne WA 6718, and Colin John Johnson

Tammy Jetta, Tammy Jane Jetta, Treendale or Australind WA 6230

Bainca Jackiewicz, Bianca Tahlia Jackiewicz prev of Edinboro St, Joondanna WA 6060

Sarah Jenkins, Sarah Jade Jenkins of Harold St, Gosnells WA 6110

Ryde Jalal Jordan aka “Ryan” Jordan of All-You-Need Pest Control business Kelmscott WA 6111

Trent Jowett, Trent James Jowett, Truck driver/butcher, Somerville Vic 3912, WA 6163

Greg Jones, Gregory Kenneth Jones, reticulation, Dalkeith or Maylands WA

Katie Johnson, (YOB 1970), Berry NSW 2535

 

Paul Kent, Kalamunda  WA 6076

Bill Ketelhohn, William John Ketelhohn, Howard Springs NT 0835

Carol King, Sorrento  WA 6020

Cody Krbavac, Cody Luke Krbavac (YOB 1990), Atwell WA 6164, Winthrop 6150

Dino Kroon or Malannie Welsh of Bakers Hill or Mt Helena WA

Marcus Knight, Marcus James Knight, Ascot WA 6105

Arthur Kowalski, (YOB 1984)  Kowal Enterprises Pty Ltd, Podium Group Pty Ltd, Perth WA 6000

Leonard Kieswetter, Leonard Raymond Kieswetter, ex Kardinya WA 6163

Chisenga Katongo, Rapper, Morley  WA 6062

Davis Knapp, David Simon Knapp prev of 44 Charles St, Morley WA 6062

Cameron Knapp, Cameron David Knapp prev of 44 Charles St, Morley WA 6062

Mohamed Konomanyi, Mohamed Kai Konomanyi of Ashby WA 6065

Brett King, Brett Cameron King of Gidgegannup WA 6083 Ref 100315

Jason Kerslake, Jason Craige Kerslake, Karratha WA 6714

Wesley Kestel, Wesley Mitchell Kestel, of South Perth or Cockburn WA 6164

Andreas KatsiotisMammas Pizza, Bellevue Hills NSW 2023 or Ultimo NSW 207

Nicole Kandilierakis, aka Nicole Kandis, Bella Natural Food NSW 2260

Steve Kenchington, Stephen Mark Kenchington, tiling, Heathridge WA 6027

Rafael Kosasih, Rafael Kumala Aji Kosasih, (YOB 1970), Japanese Restaurants, Manning WA 6152

Jake Kotnowski, Jacek Kotnowski, (YOB 1970) aka Jake Hamilton, In Vogue Renovations, South Perth WA 6152

Vincent Keyser, Vincent Matthew Keyser, Cowaramup WA 6284

Wesley Kestell, Wesley Mitchell Kestell, Cockburn WA 6164

Noel Kelly, Noel James Kelly (YOB 1964), Bulgarra WA 6714

Adam Kleeman, Adam Thomas Kleeman (YOB 1964) The Vines WA 6069

 

Jason Larwood, Jason Aubrey Larwood Perth WA 6000

Daniel Lee,  Euro RSCG Singapore 089762

Tracey Lenson, Tracey Joyce Lenson Albany WA  6330

Sharon Leslie, Sharon Melanie Leslie Ridgewood  WA 6030

Craig Loftus, Joondanna WA 6060 (possibly incarcerated)

Ben Long, Benjamin Stuart Long,  Mandurah  WA 6210

Brendan Linneweber, Brendan David Linneweber, 22 Lindsay St, Bundamurah WA 6210

Catherine Lacey, Catherine Ellen Lacey, Australind WA

Heidi Lansdell, Heidi Herget-Lansdell prev Applecross/ Peppermint Grove WA 6011

Rizan Latif of Brunei

Blake Lovering or Blake Anthony Lovering ,  Eden Hill WA 6054

Marie Luchmaya, Marie Dominique Luchmaya, Baldivis, Sool Cafe, South Perth WA 6151

Nicole Lawrence, Willetton / Bullcreek WA 6149

Errol La Brooy, Errol Bertram LaBrooy, Cloverdale WA 6105

Kavith La Brooy, Kavithlaene Majanga-La Brooy, Cloverdale WA 6105

Brett Longworth, Hamilton Hill WA 6163

Richard Low, Richard James Low, (YOB: 1948), Greenwood WA 6024

Lachlan Lewis, Lachlan Andrew Lewis, Secret Harbour WA 6173

Brendon Lloyd, Food Society, Mascot NSW 2015

Nick Langley, Nicolas George Langley (YOB 1981), Osborne Park WA 6017

Dianne Limerick (YOB 1957), Onslow WA 6710

Gavin Lee, (YOB 1956) Conspect Construction, Leeming WA 6149

Kassandra Lee (YOB 1975) and Daniel Lee (YOB 1987) Armadale WA 6112

Brendan Leppard, Brendan Raymond Leppard (YOB 1950) Yokine WA 6060

 

M

Masita Maher, of Yanchep  WA 6035

Paul Mantell, of Kardinya WA 6163

Kylie Marie Marquand, Kylie Marquand of Callista WA 6167

Steven Kames Meek, Steven Meek, of Shenton Park WA 6008

Greg Millar, Gregory John Millar, of Bunbury WA 6230

Richard MacMillan, Richard Alexander MacMillan, of Rams Cartage PL, Gosnells WA 6112

Tony Mladenovski ex Marangaroo  WA  6064

Joshua Mahuta, Campbell St, Canning Vale WA 6155

John Murphy, John Jason Murphy, Danny Murphy, (of Dublin Ireland) Budget Roofing & Driveway Restoration

Adam Miles, Adam Raymond Miles, All Things Fishy, Kallaroo WA 6025

Peter Males, Peter Juston Males of Bunbury, Cabinet maker/joinery

Kemon Murray (YOB: 1985)  Pavilion Cir, The Vines WA 6069

Deepak Mehta, Deepak Kumar Mehta, Indian restauranteur, prev of Woodbridge/Midland WA 6056

Matthew McKeown prev of 4 Newcap Pl, Merriwa WA 6030

Grant Mackenzie prev of Moora

Bradley Mathlin prev of 19 Seals St, Armadale WA 6112

Christopher Morrison (removalist) prev of Kenwick WA 6107

Marianne Mackay, yoorgabila,  prev of Bilya Gdns, Leda WA 6170

Robert Michaud of Rossmoyne WA 6148

Gregory Bernard Martin of Mt Pleasant WA  6153

John McMahon, John Allan McMahon,  mowing business Dalkeith Claremont WA 6010

Emma Meier or Emma Michelle Meier prev of Gosnells/Thornlie WA

Bianca Middleton, Bianca Joy Middleton, operating as Build West and/or Bouvard Homes

Shaun Middleton, Build West and/or Bouvard Homes

Danny Mercer, Sam Mercer, Advantage Bricking & Plastering prev of South Perth WA 6151

Gemma Marovac, Gemma Rouchelle Marovac, Como WA 6151

Bill Morrish, William James Morrish, Ouyen VIC 3490

Koen Van Mossevelde, Sint-Katelijn-Wauer, B-2860 Belgium

Chris Morrison, Chistopher Morrison. Kenwick WA 6107

Deepak Mehta, Deepak Kumar Mehta (YOB 1974), WA 6028, QLD 4171

Amanda Mitchell, Amanda Daphne Mitchell (YOB 1981), Kambalda WA 6442

Brian Main, Brian Albert Main, Peterborough SA 5422

Ashley Metcalfe, Ashley Edwards Metcalfe, (YOB: 1988)  Port Hedland WA 6721

Jason Moyle, Jason Michael Moyle, (YOB: 1981) Straight As Fencing, Camillo WA 6111

Tony Mladenovski, Anthony Mladenovski, (YOB: 1987), Claremont WA 6010

Temily McGarry, Temily Lacey McGarry (YOB: 1993), Clarkson WA 6030

Tony Morelli, Antonio Morelli, (YOB 1971), Hamilton NSW 2303

Shane Marshall. Shane Warren Marshall, (YOB 1980), Yangebup WA  6164

Beau Matthews (YOB 1990), Beau Edwin Matthews, Point Samson WA 6720

Tommie Matthews, (YOB 1992) Tommie Alexander Matthews, Karratha WA 6714

Richard MacMillan, (YOB 1975), Richard Alexander Macmillan, Maddington WA 6109

Greg Maund, Gregory Clement Matthew Maund, (YOB 1959), Coolum Beach, QLD 4573

Mat Meldrum, Mathew Brian Meldrum (YOB 1990), Baynton WA 6714

Steven Mullane (YOB 1981), Lathlane WA 6100

Paul Mulvay, Paul Grant Mulvay (YOB 1967), Suburban Airconditioning, Lancelin WA 6044

Stuart McCreath, Stuart Felix McCreath (YOB 1986), Maroochydore QLD 4558

Naomi Matthews, Naomi Manco Matthews (YOB 1982), Lakelands WA 6180

 

Gordon Nieves or Gordon Bernard Nieves prev of Thornlie WA 6108

Fred Naturahman,  tropical fish sales, Bogor West Java

Tongxuan Nui,  Cannington WA 6107

Gordon Neilson, Gordon Peter Neilson, Altius Access, York St Subiaco WA 6008

Kingsley Nkemjika or Kingsley Uwalaka Nkemjika of Woodbridge or Midland WA 6056

Nat Nunn, Natasha Louise Nunn, prev Thaxted St, Wellard WA 6170

Jason Noble, Jason Lee Noble, Noble Blast & Paint, was Kenwick WA 6107

Mogamat Nassiep, Mogamat Fayziel Nassiep, was of Cloverdale WA 6105

Kingsley Nkemjika, Kingsley Uwalaka Nkemjika, Woodbridge WA 6056

 

Rohan O’Neil,  Nedlands WA 6009

Bob O’Neill, Robert O’Neill, Robert William O’Neill, Wembley Downs WA 6019

Deborah Oakley, Deborah Kaye Oakley,  Dianella WA 6059

Craig Olsen, Craig Scott Olsen,  Waikiki  WA  6169

Greg O’Farrell, Gregory O’Farrell, estate agent, Mandurah WA

Stephen Olsen, Stephen Allan Olsen prev Collie WA 6225

Kerry O’Brien, Kerry Anne O’Brien prev of Assen St Geraldton WA 6530

Wisdom Okpara, Wisdom Chukwuma Okpara, (YOB 1958), Orelia WA 6167

Kevin O’Shea (YOB 1987) BLD Group, Perth WA 6000

Ryan Otway (YOB 1979), welder, Dunsborough or Munster WA 6166

 

Olivia Pamvouxoglou, Olivia Theresa Pamvouxoglou, Pascoe Vale VIC 3044

Wan Wah Pang, Pascoe Vale  VIC 3044

Josephine Pomare,  Clarkson WA  6030

Brendon Pumphrey, Brendon Paul Pumphrey, Maida Vale WA 6057

Tuihalangingie Pua, Hester St, Bunbury WA 6223

Makitoni Puafisi,  Hester St, Bunbury WA 6223

Ivan Pavela, Ivan Michael Pavela (YOB 1965) , Bar Anonimo, Pyrmont NSW 2009

Caitin Pavela, Caitin Louise Pavela, (YOB 1985), Maroubra NSW 2035

Emmanuel Papageorgiou, Cafe La Rosa, Sydney NSW 2000

Frank Pacher, tiler, renovator, Bellevue WA 6056

Lauren Pullrook, Lauren Minette Pulbrook, Malton Court, Dianella WA 6059

Shannon Parkinson (real name Shannon Robert Bradshaw) Hurley Concrete

Douglas Penfold, Douglas Martin Penfold,  Alexander Heights WA 6064

Rhett Pace prev of 48 North St, Cottesloe 6011

Marcus Pitts, Marcus Robert Pitts of Trayning WA 6488

Barry Plaisted, Barry Andrew Plaisted, Camillo WA 6111

Jane Palmer, Jane Emily Palmer, prev of Forrest Ave, East Perth WA 6004

Leslie Parker, Leslie Thomas Parker, builder, Lesmurdie WA 6076

Mason Phear previously Cherish Phear prev of Halls Head WA 6210

Ryan Pearson, Ryan James Pearson (DOB 1981) Lockridge/Stratton WA 6056

Leithum Peck or Leithum Mark Peck of Eaton/Bunbury region WA 6230

Brad Phillips, Bradley Phillips of Wanneroo WA  6065

Rhett Pace, Rhett Anthony Pace, Zapfhall, Cottesloe, Roleystone WA

Ji Myumg Park, Sophie Park, Success WA 6164

Vince Pruiti-Ciarello, CPT Limiited, Tuart Hill WA 6060

PT IWH Management Services, Jakata Selatan and Hong Kong

Emmanuel Papageorgiou, (YOB 1975), Sydney NSW 2000

Bart Parrino, Bartolemea John Parrino, (YOB 1966) North Ryde NSW 2114

Shannon Parkinson, Shannon Robert Parkinson aka Shannon Bradshaw, Hurley Concrete, Perth WA 6000

Brian Place (YOB 1979) Brian Joseph Place, Spearwood WA 6163

Jose Pestana, Jose De Silva Pestana, Hilton WA 6163

Flavia Pellegrini, Cavalia International Entertainment LLC, Sydney/Abu Dhabi, UAE

Adam Pittman, Adam Robert Pittman (YOB 1977) Fusion drilling, Wattleup WA 6166

John Papalia, John Joseph Papalia (YOB 1959), Keilor East VIC 3033

Jessica Pollitt, Jessica Helen Pollitt (YOB 1987), Nedlands WA 6009

Steven Pietersen, Steven John Pietersen (YOB 1964) Madeley WA 6065

Mark Parish, Mark Raymond Parish, Port Hedland WA 6721

Alan Patterson, Alan Murray Patterson (YOB 1961) Pool Tables, Wangara WA 6065

 

Karl Rego, Karl Robin Rego, Caversham, Perth  WA 6055

Dylanger Reuben  Secret Harbour WA 6173

Nicquel Rhodes  East Perth WA 6004

Sue Ryan, Susanne Maude Ryan Lakelands WA 6210

Milena Raven, Ballard Mews, Success WA 6164

Kayla Reid, Kalya Anne Reid, (YOB: 1991), Mill Park VIC 3082

Alan Robins, Alan Leslie Robins, truck driver, Welshpool WA 6106 or Thornlie WA 6108

Rebecca Therese-Nova Reid, Rebecca Reid, prev of 38/75 Stanley St Scarb WA 6019

Melissa Ross prev of 4 Newcap Place, Merriwa 6030

Stephen Rowntree, Stephen John Rowntree prev of Lawrence St Como WA 6152

Casey Richards, Cassandra Jade Richards, (YOB 1977) Maylands WA 6051

Brad Read, Bradley James Read prev of Dotterel Loop, Nickol WA 6714

Phil Ross prev of Borough Rd, Baldivis WA 6171

Christopher Rawes, Chris Rawes, Huntingdale WA 6110, Kingsley WA 6026

Nat Raschilla, Natalie Raschilla, Nalalie Maree Raschilla, Wattle Grove WA 6107

Andrew Rettie, (YOB: 1960) Karratha, Broome, Millars Well WA 6714

Chris Row, Christopher Adam Roe (YOB: 1974), Kelmscott or Harrisdale WA

Jarrod Ruddle, Jarrod Lee Ruddle (YOB 1981), Beaconsfield WA 6162

 

Ashley Sahajcek, Ashley David Sahajcek,  Lynwood WA 6147

Matt Schneider, Matthew Edward Schneider, Lancelin WA 6110

Tracey Schutz, Tracey Jacinta Schutz , Gosnells WA 6110

Tineyi Shoko, Tineyi Marley Shoko,  Perth WA 6000

Sunita Singh, Perth WA 6000

Singh Satwinder, Warwick WA 6024

Andy Sneddon, Andrew Stuart Sneddon, Sporing Way Hillarys WA 6025

Timothy Sparke,  Mercury Media, London UK

Elissa Stiles, Elissa Jane Stiles, Perth WA 6000

Jay Stockbridge, Jayden Thomas Stockbridge,  of Karratha WA 6714

Kristy Scott, Kristy Maree Scott,  Alexander Rd, Padbury WA 6025

Marie Sau, Marie Taalili Sau,  Hester St, Bunbury WA 6223

Adam Scowcroft, Adam Brian Scowcroft, (YOB: 1991), Mill Park VIC 3082

Sean Slattery, Sean Michael Slattery, (YOB 1973) Belmont, Darwin NT, Blue Sanctuary Aquarium Consulting

Samantha Stobie, Samantha Lee Anne Stobie prev of Morley WA 6062

Mohammod Shahalam, of Redcliffe/Kewdale WA

Zivadin Stojadinovic & Riffany Stojadinovic prev of Dianella WA

Tanya Scott of Tom Price WA 6751

Steve Spray, Stephen Jeffrey Spray of Caversham or Gosnells WA

Amanda Smith, Amanda Jane Smith of Wundowie

Donna Simmons, Donna Marie Simmons prev of Kenwick WA 6107

Kamando Sikazwe, Kamando Nonde Sikazwe,  Balga/Churchlands WA

Laurie Shrigley, Able Water Bores, Thornlie WA 6108

Kris Sorensen prev of 308 Place Rd, Geraldton WA 6530

Bryan Shoosmith, Bryan Anthony & Michelle Shoosmith of Quinns Rocks WA 6030

Arek Siwinski, prev of Aberdare rd, Nedlands WA 6009

Victor Shrigley, Thornlie WA 6108

Renato Scaturro, Alexander Heights WA 6064

Mohammod Shahalam, Redcliffe WA 6104

Donna Simmons, Donna Marie Simmons, Kenwick WA 6107

Ali Stewart, Alison Emma Stewart, (YOB 1976) High Wycombe WA 6057

Tom Stavrides, Thomas Anthony Stavrides, Hamersley WA 6022

Ben Steadall, Benjamin Paul Steadall, (YOB 1979) Greenmount WA 6056

Nancy So aka Nancy Rossiter, real name: Nancy Yuen Ying So, Bassendean WA 6054

Stephanie Seculovic, Stephanie Rebecca Seculovic (YOB: 1996), Huntungdale WA 6110

Gregg Stone, Greggory Aaron Stone, (YOB: 1984), Clarkson WA 6030

Rijesh Shrestha (YOB 1992), Perth WA 6000

Mark Shaw (YOB 1970) Mark Edward Shaw, Complete Ceilings, High Wycombe WA 6057

Mark Straw (YOB 1970) Mark Edward Straw, (see Shaw above) Ceilings/Building, metro Perth WA 6000

Rodot Siregar (YOB 1980), Radot Marojahan Siregar, Kelmscott WA 6111

Paul Smith (YOB 1968), Xpress Pool Heating, Pool scammer, DIY Pools, Burwood Vic 3125

Rick Shenton, Richard Shenton, Horse racing, (YOB 1951), Perth WA 6000

Samantha Stobie, (YOB 1975) Samantha Leeanne Stobie, Bayswater WA 6053

Robert Spadanuda, Roberto Giuseppe Spadanuda (YOB 1973) Melville WA 6156

Ted Sault, Edward James Sault (YOB 1961) Total Shopfit Solutions, Ellenbrook WA 6066

Shari Seelander, Shari Michelle Seelander (YOB 1970), East Victoria Park WA 6101

)

Maka Tou, Maka Beritane Tou,  Belmont WA 6104

John Tzanis, John Paul Tzanis, Halls Head WA 6210

Diego Tehuna, (YOB 1987) Diego Kawana Tehuna,  D1 Builders, Port Hedland WA 6722

Suzanne Tarasenko,  Suzanne Kay Tarasenko , William St, Bunbury WA 6230

David Triscari, Gifford Rd, Dunsborough WA 6281

Venessa Toms, Venessa Carrollyn Toms, (YOB 1965) Swanbourne WA 6010

Garry Trenoworthy, Garry John Trenoworthy, Chem-Rite Global

Katrina Tregaskis of Coastes Rd, Wundowie WA 6560

Tony Tan or Lam Kok Tan of Redcliffe WA and China, trading in fish stock.

Kimberly Anthony Thompson or Kim Thompson, prev Spinnaker Cl, Waikiki WA 6169

Wayne Taylor, Wayne Andrew Taylor, prev og Green Head WA 6514

Ron Trott, Ronald Gordon Trott, Ronven Contracting, Byford WA 6122

Lina Tito-Wilesmith, health club trailer, Mandurah WA 6210

Despina Tsakiridis, Ghani & Ayoubi Pty Ltd, WW Atrium, Wentworth NSW 2127

Garry Trenoworth, Garry John Trenoworth, (YOB: 1951) Chem-Rite Global, WA

Melodie Topi (YOB 1979), aka Melodie Toby and Melodie Toby-Howa, Ballajura WA 6066

Ben Travia, Benjamin Travia, Benjamin Paul Travia, (YOB: 1986) Landscaping, Welshpool and/or Mundaring WA

Tom Tapping, Thomas Tapping, Charity event organiser, Canningvale WA 6155

Crystal Twyerould, Crystal Jean Twyerould, (YOB 1990) Pinjarra WA 6208

Frank Torre, Frank Andrew Torre, ex estate agent, (YOB 1964) Cottesloe WA 6011, Yallingup WA 6282

 

Nick Vale, Nicholas Jeremy Vale, carpenter, New Zealand

Tony Vinci, Anthony Christopher Vinci, Forrestfield WA 6058

Jessica Van Buuren prev of Marangaroo WA 6064

Holly Michelle Van Veldhuizen, Holly van Veldhuizen, of Caversham/Gosnells WA

Robert Von Carlshausen, Robert Walter Buderus Von Carlshausen of Victoria Park WA 6100

Matt Vondeling, Matthew John Vondeling, Carlisle 6101

Adrian Vaccarella, Adrian Matthew Vaccarella, Al Vac Group,  Bexley NSW 2207

Koen Van Mossevelde, E. Joosen Comm.V, Belgium

Shane Viney, Shane Richard Viney (YOB 1966),  ReddogPilots, Orelia WA 6167

 

W

Gavan Walsh, Gavin Michael Walsh,  Somerville WA 6430

Lance Warren, Victoria Park Perth WA 6000

John Webb, John Raymond Webb, of Bunbury WA 6230

Rebecca White, Rebecca Alicia White, St Louis Ave Hocking WA 6065

Shane Williams,  South Lake WA 6164

Alex Walton, Alex Stewart Walton,  Ferndale WA 6148

Lee Waller and Ryan Waller Richmond VIC 3121

Gary Andrew Waller, Gary Waller, Our Universe, Eco Universe (a scammer)  Western Australia  South Africa; Colorado USA

Adam Ward, Adam John Ward, Fence erector, Wanneroo WA 6065

Luke Wilkes (YOB 1985)  Pavilion Cir, The Vines WA 6069

Drew Wilson, Drew Stuart Wilson, plasterer prev of Coode St, Dianella WA 6059

Melannie Welsh, Bakers Hill or Mt Helena WA

Cassandra Winter prev of Quinns Rocks WA 6030

Nicole Wallace prev of Forrest Ave, East Perth WA 6004

Marek Jan Wojt aka Mark Voight SA 5081 or 5168 (optometrist)

Jac Wojt (optometrist) SA 5071,5068 or 5168

Scott Wardell-Johnson prev of Eastdene Cir, Nollamara WA 6061

Narelle Whelan (nee Jaeger) prev of Perth believed to be in Tasmania

Lisa Wetton (with Terry Gascoine) prev of Dalyellup WA 6230

Michael Wallace, Michael Aaron Wallace prev of Ellenbrook or Lockridge WA

Kelly Withers, Kellie Withers, Kellie Anne Withers, South Hedland WA 6722

Robert Charles Wilesmith, Mandurah WA 6210

Danny Wang, Chen Yu Danny Wang, NFG Crows Nest, Castle Hill NSW 2154

Tarnya Walker, Tarnya Lee Walker, Parmelia or Bibra lake WA 6167

Diana Wiadji, Diana Johanna Wiadji,Bentley WA 6102 (YOB 1985)

Michael Wilson, Michael Craig Wilson, (YOB: 1987), North Fremantle WA 6159

Samantha Webb (YOB: 1989), Bullsbrook WA 6084

Andrew Welch (YOB 1966), Andrew John Welch, Typhoon Trailers, Hamilton Hill WA 6163

Shannon World, Shannon Marie World (YOB 1987) Coolbellup WA 6163

Robert Charles Wilesmith changed name to Robert Glasson-Wilesmith, QLD, SA, NSW & WA

 

 

Y

Bo Yan, (YOB 1978) Noodle restaurants, Waterford WA 6152

Raed Yaghi optician of Deer Park VIC 3023

Yun “Melody” Chen, (YOB 1982) Cong Hua City, Guang Dong Province, China 510900

 

Guan Zhang, Guan Jun Zhang, (Dave), Rossmoyne WA 6148

Jason Zhang, Jason Jisheng Zhang, Palate Pty Ltd, Liverpool St Sydney NSW 2002

Gerard Zomer, Gerry Zomer, prev of San Javier, Secret Harbour WA 6173

George Zachary, cafe Noir, Surry Hills NSW 2010

 

SUBMIT A QUOTE FOR YOUR DEBT

Licensed bonded debt collection agency. ABN: 38 091 890 570 Member of Institute of Mercantile, Agents Australia Collectors Association, Mercantile Agents Association
facebook Website designed and developed by Kady Creative